- Komerční sdělení -finance
DomůMódaPřipravte pokožku na opalování v předstihu: Vyhnete se pigmentovým skvrnám, alergii i...

Připravte pokožku na opalování v předstihu: Vyhnete se pigmentovým skvrnám, alergii i nežádoucímu spálení

Krásná čokoládová pokožka během léta není naprostou samozřejmostí. Když se jí však začnete věnovat v dostatečném předstihu, dokážete se vyhnout mnoha nežádoucím defektům.

Pokud toužíte v létě dosáhnout krásné, hladké, čokoládové pokožky a chcete se vyhnout tomu jak byla drsná, suchá, zarudlá či s pigmentacemi, je třeba se na toto období připravit dopředu. A právě teď je na to ten správný čas.

Podívejte se na tělo komplexně

Úplným základem tak jako u obličeje i při pokožce těla je celková hydratace. Normálně si dejte závazek, že denně vypijete alespoň 2,5 litru vody. To je naprosté minimum. Potřebujete se totiž hydratovat dostatečně i zevnitř a dodat tělu co nejvíce živin.

Když totiž nemá organismus dostatek vody, jakékoli vitamíny do něj dáváte, nedokáže je zcela efektivně zpracovat. Zároveň teprve tehdy umí pokožka odolávat vnějším vlivům jako slunce v kombinaci se slanou vodou mnohem lépe.

Změňte stravu

Jídelníček bohatý na antioxidanty, dostatek zeleniny, to vše má vliv na kvalitu kůže. Skvělá je mrkev, která obsahuje betakaroten, ať špenát nebo brokolice. Je dokázáno, že když organismu dodáváte dostatečné množství antioxidantů v denních dávkách, pokožka umí efektivněji čelit UV záření a nepropouští tolik negativních toxinů.

Soustřeďte se na péči zvenčí

Woman lies on the beach reading a book

Samozřejmě podstatné je i to, jak o pokožku pečujete zvenčí. Dobré je si alespoň měsíc před létem dělat pravidelně hloubkový tělový peeling, který vás zbaví odumřelých buněk. Potom se natřete kvalitním kokosovým olejem a nechte pleť absorbovat všechny složky.

Co se týče samotného opalování, měli byste začít s postupným pobytem na slunci. Tak totiž připravíte tělo na sluneční dávku opravdu efektivně a předejdete zbytečnému spálení či jakýmkoli defektům. Nezapomeňte na kvalitní opalovací krém, který je během horkých dní alfou a omegou. Pokud se začnete držet těchto pravidel, čokoládová pleť se pro vás stane realitou.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek