- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínTak trochu šílená zajímavost: Tušíte, co všechno o vás prozrazuje tón hlasu?

Tak trochu šílená zajímavost: Tušíte, co všechno o vás prozrazuje tón hlasu?

Na chvíli se zamysleme… Použijeme nesprávný tón hlasu a je na světě podezření, hádka, nepřijatá omluva, přerušená přátelství a další vztahové problémy. Tak proč by nebyl tón našeho hlasu zodpovědný i za úspěšnost našeho vztahu?

Tón hlasu může mít vliv na úspěšnost našeho vztahu
Mnohé z nás ani nenapadlo, že kvalita našeho hlasu, resp. jeho tón, může náš život ovlivnit skutečně zvláštním způsobem. Ale může… Nikdy nevíte, jak si někdo vezme k srdci to, co řeknete, nebo spíše jakým tónem hlasu to řeknete. „Tón vašeho hlasu je mnohem důležitější, než si myslíte, zejména pokud jde o váš vztah. To, jak něco řeknete, může být ještě důležitější než to, co řeknete. Ve skutečnosti váš tón může naznačovat, jak dlouhý a úspěšný bude váš vztah,“ objasňuje portál yourtango.com.

Existuje korelace mezi hlasovými návyky lidí
Konkrétně je toto tvrzení podloženo i jistou studií z univerzity v Utahu, která říká: „Tón hlasu, jaký používají páry pro vzájemné rozhovory, dokáže předpovědět celkový úspěch jejich vztahu.“ Výzkumníci zaznamenali stovky rozhovorů od více než sto párů, které se uskutečnily během sezení. manželské terapie během více než dvou let. Vytvořili tak algoritmus, který rozdělil nahrávky na akustické prvky pomocí technik zpracování řeči. Co zjistili?

Close-up portrait of excited angry young woman in yellow sweater screaming with closed eyes on isolated black background. Pretty redhead lady model emotionally showing facial expressions, copy space.

I tón hlasu může naznačovat moment siné emoce
Tímto způsobem zjistili, že „věci jako výška tónu, intenzita či chvění hlasu mohou naznačovat momenty silných emocí, a že existuje korelace mezi hlasovými návyky lidí a tím, zda jsou jejich manželství nadále úspěšná“. Tento zmíněný algoritmus dokáže správně předpovědět, jestli páry zůstanou spolu i po pěti letech. Dokonce zaznamenal takový úspěch, že překonal jistou analýzu provedenou jinými odborníky na lidské vztahy. A to už je co říct, nemyslíte?

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek