- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínŽivotopisný film Elvis ohromil Cannes, na festivalu sklidil více než desetiminutový aplaus

Životopisný film Elvis ohromil Cannes, na festivalu sklidil více než desetiminutový aplaus

Ve středu 25. května uvedl prestižní Festival v Cannes ve svém pořadu filmovou novinku režiséra Baza Luhrmanna – snímek Elvis, věnovaný největší rock´n´rollové legendě všech dob.

Životopisný film o Elvisovi Presleym si z festivalu odnáší řadu pozitivních ohlasů a letošní rekord v délce potlesku. Nadšené publikum začalo tleskat během závěrečných titulků filmu a nepřestalo celých 10 minut (některé zdroje dokonce hovoří o 12 minutách), čímž aplaus překonal délku potlesku předchozích filmů, které postavily publikum na nohy.

Luhrmannův velkolepý film staví na dynamice života a hudby Elvise Presleyho a publiku dovolí nahlédnout do zákulisí, zejména do vztahu s hudebníkovým záhadným manažerem – plukovníkem Tomem Parkerem. Jejich spolupráce trvala více než dvě desetiletí a Presley díky ní vystoupal až na vrchol, na kterém navždy změnil podobu populární hudby nejen ve Spojených státech amerických, ale prakticky po celém světě. Klíčovou osobou na této cestě však byla také žena jeho života a pozdější manželka – Priscilla Presley.

Luhrmannův velkolepý film staví na dynamice života a hudby Elvise Presleyho

Světové premiéry v Cannes se kromě režiséra Baza Luhrmanna, tvůrce filmů jako Moulin Rouge či Velký Gatsby, zúčastnili také představitelé hlavních rolí. Publikum pozdravil Austin Butler, který ztvárňuje Elvise, Tom Hanks, který ve filmu vystupuje v roli plukovníka Parkera či Olivia DeJonge, která ztělesňuje Priscillu. Uvedení se však zúčastnila i samotná Priscilla Presley, která film označila za nádherně natočený a podle jejích vlastních slov ji dojal k slzám.

Cinema movie watching. Composition with 3d glasses, movie clapper, film reel, popcorn and filmstrip. Cinema concept wtih blue light. Red chairs in the cinema hall in the background, 3D illustration

Snímek publiku dovolí nahlédnout do zákulisí, zejména do vztahu s hudebníkovým záhadným manažerem – plukovníkem Tomem Parkerem

Snímek, který představuje Elvise jako rebela, jako hollywoodskou hvězdu i jako pozdější fenomén koncertních vystoupení v Las Vegas, přinese v červnu na plátna slovenských kin distribuční společnost Continental film.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek